Książki

Język ciała, gestów i zachowań – Andy Collins, recenzja

Często słyszy się, że mowa ciała potrafi dostarczyć więcej informacji niż słowa. Nasze ciało potrafi komunikować się poprzez komunikaty niewerbalne jak gesty, ruch ciała, mimikę itd.

Zdaniem psychologów ponad 50% informacji odczytujemy z obserwacji zachowania rozmówcy.

Kiedy z kimś rozmawiamy lub jesteśmy na spotkaniu, należy słuchać nie tylko osoby co mówi, ale też co mówi jej ciało. Czasem język ciała wspiera i wzmacnia, to co się mówi, a czasem jest zupełnym zaprzeczeniem.

Na rynku wydawniczym znajdziemy wiele pozycji odnośnie mowy ciała. To konkretne opracowanie autorstwa Andy Collins wyróżnia się tym, że patrzy na człowieka kompleksowo -na podstawie jego zachowań, wyglądu, budowy poszczególnych części ciała.

Dzięki książce można poznać naszą osobowość i naszych znajomych. Nie należy jednakże traktować tej książki zbyt poważnie 🙂

W książce znajdziemy opisy rąk, oczu ust, twarzy, opis gestów i zachować itd. I możemy dowiedzieć się co oznaczają np. usta skrzywione, oczy matowe, czy zadarty nos.

Dla mnie książka 5/10. nie porywa, suche opisy, których nie należy traktować zbyt poważnie i uważać, że jeżeli widzimy, że ktoś ma oczy owalne średniej wielkości to ta osoba kieruje się w życiu zdrowym rozsądkiem.

Na koniec uważam, że powinno się zapoznać z tym co mogą oznaczać komunikaty niewerbalne jeżeli z rozmowy stanowią one ponad 50%  komunikatów przekazywanych przez tych co słuchamy lub nas samych.

Informacje o książce

Autor: Andy Collins
Wydawnictwo: KDC
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 2003
Liczba stron: 224
Cena z okładki: –

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *