Życiowo

Mapa marzeń

Cześć, tym razem witam się z Wami ostatni raz jeżeli chodzi o cykl z wtorek z planowaniem. Tym razem post wyjątkowo wcześniej. Post również wyjątkowy nie dla tego, że ostatni (chociaż też), a dlatego, że tym razem chcę się podzielić na koniec czymś super ciekawym, a są nim mapy myśli/marzeń. Nim do nich przejdziemy poniżej przestawiam Wam posty, które do tej pory się ukazały.

 1. Od czego zacząć przygodę z planowaniem?
 2. Lista pełna marzeń- co z nią zrobić dalej
 3. Pierwsze zrealizowane marzenie i co dalej?
 4. Jak zwiększyć produktywność ?
 5. Efektywność i wydajność
 6. 11 nawyków, które pomogą zwiększyć Ci produktywność
 7. Obawy przed realizacją marzeń
 8. Motywacja o co w tym chodzi
 9. Nie masz motywacji? Ćwiczenia, które pozwolą Ci zacząć.
 10. Czy można wprowadzić nawyk w 30 dni?
 11. Jak być szczęśliwym?

Tym razem coś nowego.

Mapa marzeń, zwana również Tablicą Marzeń to niesamowity sposób na graficzne zobrazowanie marzeń i celów. Pozwala na przeniesienie marzeń na kartkę papieru i zobrazowanie ich za pomocą zdjęć czy wycinków z gazet. Stworzenie takiej mapy jest bardzo łatwe, a dodatkowo daje dużo radości.

Zwykle taką tablice tworzy się na rok, ale można również (ja taką zrobiłam) stworzyć na całe życie i ją aktualizować.

1. Od czego zacząć tworzenie mapy marzeń?

 1. Ustal priorytety
  Bez znania swoich priorytetów, co chciałbyś osiągnąć i jakie masz marzenia, tworzenie mapy marzeń może być trudne i nie spełnić swojego zadania.
 2. Sprecyzuj swoje cele
  Podczas tworzenia takiej mapy, błędem jest podejście zbyt ogólne do tego co chcemy osiągnąć.- chce mieć samochód to za mało – jaka marka? jaki model? jaki kolor?

2. PRECYZUJ​ ​SWOJE​ ​CELE

Dużym ​błędem ​podczas ​tworzenia ​mapy ​marzeń ​jest ​zbyt ​ogólne ​podejście ​do ​tego, ​co ​chcemy ​osiągnąć. Tworząc ​swoją ​wizję ​przyszłości​ ​bądź​ ​super​ ​precyzyjny​! ​I ​tak: ​jeśli ​myślisz ​o ​karierze, ​określ ​dokładnie o ​co ​Ci ​chodzi ​– ​nowa ​praca, ​awans, ​nowe ​zainteresowania, ​zrealizowanie ​wymarzonego ​kursu ​itp.

Ciężko​ ​będzie​ ​Ci​ ​osiągnąć​ ​coś,​ ​co​ ​jest​ ​jedynie​ ​lekko zarysowane​. ​Wtedy ​nie ​do ​końca ​wiesz, ​w jakim ​kierunku ​podążać ​i ​których ​okazji ​się ​chwytać. ​Jeśli ​jednak ​dokładnie ​określisz ​o ​co ​Ci ​chodzi, będziesz​ ​w​ ​stanie​ ​skupić​ ​całą​ ​swoją​ ​energię​ ​na​ ​osiągnięciu​ ​tego​ ​konkretnego​ ​celu.

3. UŁÓŻ​ ​MARZENIA​ ​

Są różne szkoły umieszczania zdjęć na mapie. Jedna z nich mówi by umieścić je intuicyjnie. Może je również ułożyć przy pomocy schematu takiego jak Siatka Bagua powiązana z Feng Shui. Dzięki Feng Shui znamy odpowiednie strefy, które są odpowiedzialne za części naszego życia. Co w konsekwencji pomoże nam ułożyć nasze marzenia zgodnie z pewnym porządkiem. Siatka Bauga

4.​ ​GDZIE USTAWIĆ MAPĘ MARZEŃ

Mapę Marzeń najlepiej ustawić w takim miejscu, by można było patrzeć na nią codziennie. W miarę jak poszczególne marzenia będą się realizować (oczywiście z Twoja pomocą) usuwaj je z tablicy i umieszczaj nowe marzenia.

Moja mapa marzeń stoi na biurku przy, którym tworzę teksty, piszę notatki z książek, planuje budżet itd. ciągle czy chcę czy nie chcę na nią spoglądam i wiem, w którym kierunku zmierzam.

PS. na zdjęciu fragment mojej tablicy, puste miejsca wynikają z usunięcia tych zdjęć, które zostały zrealizowane.

Pozdrawiam,

Kamila

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *