Książki

Feng shui czyli jak wprowadzić harmonię w swoim domu

Tym razem chciałabym się z Wami podzielić informacjami z książki:

Wprowadź harmonię w swoim domu

praktyczny przewodnik po Feng Shui

wprowadz-harmonie-w-swoim-domu
Studio astropsychologii

Autorem książki jest Graham Gunn, który jest konsultantem Feng Shui w Wielkiej Brytanii. Prowadzi on również warsztaty i kursy na temat praktycznego zastosowania tej techniki.

Jedną z metod wprowadzania harmonii w domu jest rozrysowanie mieszkania lub pokoju na siatce ba-gua.

feng01
polki.pl

Dzięki ułożeniu pomieszczenia lub pomieszczeń na siatce możemy przyporządkować główne aspekty życia poszczególnym obrębie mieszkania lub pokoju. Np jeśli twoje finanse są w opłakanym stanie uporządkuj i wyczyść obszar znajdujący się w lewym tylnym rogu.

Śmieci – autor książki zaleca nawet przerwanie czytania książki i pozbycie się śmieci m.in starych, nieużywanych ubrań, narzędzi i przyborów oraz rupieci.

Zacznij wprowadzanie harmonii w tych częściach swojego środowiska domowego, które odpowiedzialne są za pierwsze wrażenie:  -główne wejście, korytarz, sypialnia (pierwsze miejsce po przebudzeniu i ostatnie przed snem), łazienka (pierwsze miejsce gdzie się widzimy rano w lustrze).

Umieszczenie luster: nie umieszczaj luster w sypialni !! ani w miejscach, które nie zostały uporządkowane i odpowiednio zaaranżowane.

Sypialnia – minimalizm – trzymaj jedynie rzeczy osobiste lub związane ze snem, zdjęcia związane z obecnym związkiem umieszczone w ramce okrągłej lub owalnej, kwiaty i świeczki; -przedmioty nieprzyczyniające się do wzrostu harmonii to telewizor, komputer, gazeta, lustro, książki związane z pracą, unikaj zawieszania na ścianie nad łóżkiem jakichkolwiek obrazów, luster, półki, itd.

Pokoje dziecinne – autor radzi, nie awanturować nie błagać, nie żądać aby dzieci utrzymywały porządek – tylko radzi by drzwi do pokoju dziecka były stale zamknięte. Jak zaczną się pojawiać problemy w życiu dziecka sam zacznie prosić o pomoc, wtedy najlepszy jest własny przykład (utrzymywania harmonii zgodnie z Feng Shui) i poradzenie dziecku by zaczęło od porządku pokoju.

Łazienka – powinna być jasna, czysta i uporządkowana, jedno duże lustro (najlepiej), nie umieszczaj 2 luster naprzeciw siebie powoduje to stres i chaos.

W okolicy telewizora i komputera – umieść dużo wiecznie zielonych roślin.

 

Co mnie zaskoczyło pozytywnie w książce to opis środków owadobójczych:

muchy – hoduj bazylię wonną i mięte przy oknie gdzie jest najwięcej much, wokół okien umieść skórki z cytryny lub goździka

mole – lawenda lub cydr w szafkach

mrówki – sproszkowane chili, suszone liście mięty.

Tak pokrótce chciałam Wam opisać co dowiedziałam się z książki, mam nadzieję, że zaciekawiłam Was trochę abyście sięgnęli po tą lub inną pozycję związaną z Feng Shui.

Dla mnie Feng Shui to metoda harmonizacji , wykorzystująca otoczenie w którym, żyjemy lub pracujemy.

feng-shui-1015429_1920.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *