Życiowo

Wkurzenie na ludzi, czy my chcemy zabić wszystkich – śmieci a wieloryb

Cześć,

Z góry przepraszam za parę drastycznych zdjęć poniżej posta, ale chciałam się z Wami czymś podzielić.

Nie śledzę jak bardzo my ludzie zanieczyszczamy środowisko, ale raz na jakiś czas przy głośniejszym incydencie docierają do mnie informacje. Jak ten ostatni, że wieloryb zmarł u wybrzeży Tajlandii i miał w brzuchu 80 worków na śmieci. W tym momencie jest mi przykro, ale także jest mi wstyd za to co my ludzie robimy z naszym jedynym domem. Mówi się, że technologia się rozwija zaskakująco, a nadal tworzymy ogromne ilości nieprzetwarzalnych śmieci i zabijamy naturalne środowisko.

Bardzo się cieszę, że w swoim domu walczę ze śmieciami, daleko mi do zniwelowania śmieci, ale walczę by mniej produkować śmieci i aby nie zużywać dużej ilości wody bezsensownie (np. po zmywaniu naczyń wodę wlewam w kompostownik – płyn do naczyń używam biodegradowalny, a wodę z przepłukania naczyń wylewam na ogród by nią podlewać rośliny).

Wieloryby jak dla mnie są niesamowitymi istotami (nie widziałam ich jak dotąd na żywo, ale liczę, że uda mi się zobaczyć), jak włączam na YT dźwięki przez nich wydawane miałam aż ciarki na rękach.

Uważam, że my zagrażamy wszystkim gatunkom zwierząt i roślin przez nasz upór, że jesteśmy lepsi od nich, a to my niszczymy ich i swoje środowisko, to my jesteśmy tymi głupimi.

Może się to komuś nie spodobać, trudno jest to moja opinia. Wiem też, że po incydencie z wielorybem nie zostaną wycofane plastikowe torby czy worki na śmieci, wiem też, że inne zwierzęta giną przez plastik.

Dla mnie taki incydent to po prostu kolejny ważny powód by dalej walczyć w moim domowy zaciszu z plastikiem i podążanie w kierunku zero waste. Chciałabym aby kolejne pokolenia ludzi miały gdzie żyć i widziały piękną naturę i zwierzęta, a nie tylko wypchane zwierzęta w muzeum bo w naturalnym środowisku żadne z nich nie przetrwało.

Jeżeli Was chociaż trochę post czy zdjęcia czy cała sytuacja zmotywuje do zastanowienia się w sklepie czy potrzebna wam kolejna plastikowa torba (kiedy są piękne torby bawełniane wielorazowe) to uważam, że jest to ogromny sukces.

Nie bądźmy egoistami, pomyślmy o innych z którymi dzielimy tą planetę.

Zdjęcia źródło -tvn24.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *