Życiowo

Obawy przed realizacją marzeń

Z lekkim opóźnieniem, dzisiaj pojawia się kolejny post z cyklu. Do tej pory ukazały się:

1.Od czego zacząć przygodę z planowaniem?

2. Lista pełna marzeń- co z nią zrobić dalej

3. Pierwsze zrealizowane marzenie i co dalej?

4. Jak zwiększyć produktywność ?

5. Efektywność i wydajność

6. 11 nawyków, które pomogą zwiększyć Ci produktywność

Dzisiaj chciałabym się podzielić z Wami tematem, nie łatwym kiedy myśli się o marzeniach – czyli obawami przed realizacją marzeń.

To nie jest tak, że tylko nie planowanie kolejnych kroków, czy brak gotówki, czy umiejętności powstrzymuje nas przed realizacją celów. Jednym z częstych hamulców są obawy.

Lenistwo – możemy być leniwi do obowiązków, ale lenistwo nie stanowi przeszkód jeżeli realizujemy małe cele np. spotkanie z przyjaciółmi, zakupy czy obejrzenie kolejnego filmu. No nie jesteśmy aż tak leniwi, że jak leżymy na kanapie nie sięgniemy po pilot i nie włączymy kolejnego odcinka serialu.

Jednym z głównych blokerów w realizacji marzeń jest …

STRACH

hand-984170_1920

W większości przypadków nie powstrzymuje nas brak umiejętności, wiedzy, pieniędzy czy czasu. To strach nas powstrzymuje przed zrealizowaniem kolejnego kroku, który przybliżyłby nas do realizacji marzenia.

Najważniejszą zasadą zarządzania czasem jest pamiętanie, że w życiu nie ma czasu na strach.

W cokolwiek wierzysz lub nie odnośnie tego co czeka Cię po śmierci, życie, które mamy obecnie na ziemi jest krótkie.

Najbardziej przekonały się o tym osoby, które dowiedziały się, że chorują na nieuleczalną chorobę, otarły się o śmierć lub cudem przeżyły wypadek. Ci ludzie wiedzą, że nie ma czasu na strach i realizują marzenia i żyją pełnią życia bo doceniają, każdą chwilę jaką mają. Oni wiedzieli czego chcą już dawno, ale bali się spróbować.

1 dzień to 86 400 sekund, a jeden rok 31 556 926 sekundy. Czasu nie interesuje, że odkładasz marzenia, że to nie odpowiedni rok, teraz to nie bo nie masz czasu, że pogoda nie ta.

hourglass-620397_1920

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Jackson Brown Jr.

mug-3403963_1920

Co powstrzymuje Cię przed realizacją marzeń?

Zmiana myślenia i nastawienia to nie jest coś zarezerwowane dla wybrańców. Każdy może wywrócić swoje życie do góry nogami. Trzeba tylko chcieć. Poniżej pojawią się 3 pytanie, które warto sobie zadać, aby łatwiej było przemyśleć, czy życie jakim żyjemy obecnie nas satysfakcjonuje, czy czujemy się w pełni szczęśliwi…

  1. Co bym zrobił gdyby miał gwarancję sukcesu?

Wiesz taką gwarancję na piśmie, 100% sukcesu. Co byś zrobił? W co byś się zaangażował? Czym byś się zajmował? Nie ma dobrych odpowiedzi na to pytanie. Musisz zobaczyć w sobie jakie dusisz marzenia. Przelej marzenia na papier (tak moja ulubiona praca to praca z papierem). I zacznij realizować. Bez względu ile masz lat, czas ucieka.

  1. Jakby wyglądał twój idealny dzień?

O której godzinie byś wstał? Co byś zjadł? Gdzie byś był? Z kim byś był? Ile czasu spędzałbyś z rodziną, ze znajomymi? Czy uprawiałbyś jakiś sport? A teraz ciężkie pytanie – dlaczego właśnie tak dzisiaj nie żyjesz? Większość elementów na, które składa się Twój wymarzony dzień są w zasięgu Twojej ręki.

  1. Zrób pierwszy krok

Masz spisane marzenia, dodatkowo teraz masz opis Twojego idealnego dnia, musisz zrobić tylko jedną rzecz, sprawić by ten dzień rozpoczął się teraz. Nie wtedy kiedy przestaniesz palić, schudniesz, zmienisz prace, czy będziesz na emeryturze.

Jakie 3 elementy opisu Twojego idealnego dnia, mają dla Ciebie największe znaczenie? Które z nich najbardziej odmienią Twoje życie już teraz? Na czym Ci najbardziej zależy? Nie rzucaj się na wszystko na raz, wybierz 1 i zacznij działać.

 

A teraz zacznij, zapomnij o strachu

Bo jeśli nie Ty to kto zrealizuje Twoje marzenia?

fantasy-3502188_1920

Trzymaj się ciepło,

Kamila

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *