Zapytaj astronautę - książka
Książki

Zapytaj astronautę. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o podróżach i życiu w kosmosie – recenzja

Każdy z nas patrzy w niebo i podziwia gwiazdy. Część z nas interesuje się bardziej kosmosem. Są też tacy, którzy interesują się jeszcze bardziej i zostają astronautami.

Jeżeli ktoś z Was lub Waszych znajomych czy z rodziny interesuje się kosmosem, ale nie ma w znajomych kogoś kto w kosmosie był, warto polecić mu książkę

 

Zapytaj astronautę. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o podróżach i życiu w kosmosie.

Jest to bardzo ciekawa pozycja, oczywiście dla osób zainteresowanych tematyką. Pozwala ona dowiedzieć się wiele istotnych rzeczy dotyczących podróży kosmicznych m.in.: od szkoleń, przez przesądy i zwyczaje, zadania wykonywane w kosmosie aż po powrót na Ziemię.

Forma książki to pytania i odpowiedzi. W książce znajdziemy wiele ciekawostek jak i informacji, o których mało kto z nas pomyśli np. – o odzyskiwaniu wody z moczu, przypadłościach zdrowotnych.

Trzeba uważać i dobrze by było sprawdzić czy wiadomości są w 100% prawdziwe bo np zaskakująca jest informacja, że ziemska atmosfera składa się z przeważającej części z… wodoru. Nie wiem, czy to błąd tłumacza, redaktora czy kogo, ale jest tragiczny!! Warto zweryfikować informacje, nie zmienia to jednak faktu, że książka to bardzo ciekawa i nietypowa lektura.

Ja osobiście polecam i na pewno będę namawiać swojego syna aby tą książkę przeczytał 🙂

Informacje o książce

Autor: Tim Peake
Wydawnictwo: Kobiece
Miejsce wydania: Białystok
Wydanie polskie: 2018
Liczba stron: 262
Cena z okładki: 39,90 zł

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *