takietampieprzenie
Książki

#takietampieprzenie2020 -Doktor Ania – recenzja

48 godzin. Tyle czasu minęło od kiedy mąż przyniósł mi z paczkomatu książkę, ja ją przeczytałam i napisałam recenzję. Kiedyś powiedziałabym aż 48 h bo ja kocham czytać i czytam wszędzie. Jednak od kiedy w domu pojawił się maluch, czytanie zeszło na dalszy plan, bo trzeba odpuścić. Dzisiaj wybieram sen nad czytaniem, a snu brakuje mi dużo. A o odpuszczaniu dużo nauczyłam się czytając posty Doktor Ani.

#takietampieprzenie2020 tytuł książki jest dość mocny, ale Ci co śledzą Doktor Anię na instagramie wiedzą, że mówi ona dosadnie i mocno. Bo nie ma czasu odkładać na nieistniejące jutro i trzeba żyć tu i teraz. Doktor Ania oprócz książek o żywności, które są świetne, pisze też posty z hastagiem #takietampieprzenie. O niesprawiedliwościach, odpuszczaniu, byciu ważnym dla siebie, o mówieniu nie itd. Pisze to językiem dosadnym, dzięki czemu przekaz trafia do czytelników mocniej i daje ogromnego kopniaka do przemyśleń.

I taka też jest ta książka. To nie 1000 stronicowa encyklopedia z milionem niepotrzebnych słów. To kompaktowa książka, w której nie ma zbędnych słów, zbędnej grafiki.

To książka o tym, że warto myśleć o sobie, odpuszczać to co nam szkodzi, nie tracić czasu na byle jakie relacje bez względu na to czy to relacje z rodzicem, partnerem czy przyjacielem. O niesłuchaniu rad z dupy ( a jednak takich dużo dostajemy od urodzenia), odpuszczaniu, ale tez dociskaniu kolanem, o tym co wypada i nie wypada.

Książkę kupiłam w ciemno, jak każdą bo wiem, że to pozycja, którą trzeba przeczytać.

Ta książka powinna być czytana przez ludzi i tych którzy chcieliby odpuścić, nauczyć się, że to nie czas na byle jakość, że w życiu są rzeczy ważne i ważniejsze, a na pewno nie rady z dupy i to co wypada zdaniem innych. To książka i dla nastolatka, który wkracza w życie aby przygotować go na życie, którego go czeka, ale i dla osoby dorosłej która w tym życiu już jest, ale jest niezadowolona, w relacjach które ją wyniszczają.

I co chyba w tej książce mnie urzekło, że jest ponad czasowa. Problemy w niej poruszane dotyczą każdego pokolenia, gdyż żyjemy wśród takich ludzi, którzy od urodzenia mówią nam: a kiedy chłopak? a kiedy ślub? Kiedy dziecko? Kiedy kolejne? Własny biznes a czemu nie korpo? Pracujesz w korpo na więcej Cię nie stać?Po co to studiować? itd…

To książka do której się będzie wracać, bo każdy ma gorsze dni i potrzebuje potrząśnięcia.

Ja jestem osobą, która nie wraca do książek kolejny raz. Robię notatki i do notatek wracam ale z tej książki ciężko zrobić notatki bo powinno się wynotować każde słowo. Dlatego do tej książki będę wracać, bo warto.

Informacje o książce

Autor: Doktor Ania
Wydawnictwo: Doktor Ania publishing
Miejsce wydania: Gdańsk
Wydanie polskie: 2020
Liczba stron: 181
Cena z okładki: 59 zł

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *