zimne ognie
Życiowo

Podsumowanie 2020 r. – moje przemyślenia, kalendarz chiński, rok szczura, rok bawoła

Bardzo dużo ludzi, chyba tak od polowy roku czekało na sylwestra. Nie na wielką imprezę, która nie mogła się odbyć z powodu wirusa, a na koniec 2020 roku. Wiem, że ten rok zmęczył wszystkich. Szczególnie swoją zmiennością i nieprzewidywalnością. Dla jednych był trudny, dla innych bardzo ciężki.

Rok się skończył, ale czy magicznie o północy skończyły się też nasze problemy? To się okaże.

______________

Ja uznaje oprócz naszego kalendarza, kalendarz chiński. Jest on używany od II wieku p.n.e.

Miesiące mają nazwy tak jak poszczególne lata, czyli Tygrysa, Zająca, Smoka, itd w odpowiednim żywiole).

Chiński kalendarz składa się z sześćdziesięcioletnich cykli, które stanowią kombinację dwunastu ziemskich gałęzi reprezentowanych przez 12 zwierząt i pięciu niebiańskich pni ukazywanych przez 5 żywiołów: Drzewo (często mylnie nazywany „drewnem”), Ogień, Ziemia, Metal, Woda – każdy w wariancie yin lub yang.

Obecny rok chiński trwa do 11 lutego – Szczur Metal

rok szczura

„Rok 2020 to czas idealny dla każdego, kto jest z natury aktywny i pracowity. To także świetny okres dla osób przebiegłych, które potrafią dobrze analizować sytuację i wyciągać wnioski, na podstawie których budują dalekosiężną strategię działania.

Ten rok charakteryzuje się koniecznością podejmowania radykalnych decyzji. Jakiekolwiek inicjatywy rozpoczynane w tym okresie muszą być starannie zaplanowane, by zminimalizować podjęte ryzyko, a zmaksymalizować szanse na sukces. W dodatku ludzie będą też słuchać swojego instynktu. Rozum, choć jest podstawą działania, nie jest jedynym narzędziem, z którego korzysta Szczur.

Wszystkie decyzje podjęte w tym roku, który jest początkiem nowego cyklu, będą miały wpływ na następne dwanaście lat. Musimy więc wszyscy dołożyć wszelkich starań, by nie popełniać niepotrzebnych błędów. Ich konsekwencje pozostaną z nami bardzo długo.

Jednym z największych niebezpieczeństw 2020 roku jest zazdrość. Wielu ludzi odczuje silne pragnienie uznania i podziwu, przez co zaczną działać w niekontrolowany sposób. Trzeba uważać na takie osoby, ponieważ mogą wyrządzić sporo szkód.” – źródło https://przewodnikduchowy.pl/wt/horoskop-chinski-2020.php

W 2020 r. trzeba było być elastycznym, ale planującym.

Pomimo, że dużo planuję, nie wszystko szło końca po mojej myśli. Pomimo, że do dzisiaj ten rok cały czas zaskakuję, myślę że do 11 lutego wiele razy jeszcze nas zaskoczy. Ale też w 2020 roku czas leciał mega szybko, mam wrażenie że jeszcze nie dawno byłam w pracy i w ciąży, a potem miałam na zwolnieniu dużo spacerować i chodzić na basen, ale przyszła pandemia. Potem był lęk i obawa o poród bez męża i w maseczce. Ostatecznie po 8H zakończył się cesarką. W między czasie zmiana pracy męża i inne pomysły, które weszły w życie w mega szybkim tempie.

Miały być dwa wyjazdy zagraniczne, był jeden i w Polsce.

Nie twierdzę, że to wszystko było złe, albo nie uskarżam się jak mi ciężko. Bardziej chodzi mi o tą zmienność i nieprzewidywalność.

Pomimo to, te czas był dobry, nauczyłam się odpuszczać, poznałam się na kilku osobach. Rok 2020 był lekcją, nie łatwą i przyjemną, ale taką z której wynosi się lekcje na lata. Za co jestem wdzięczna.

________

zimne ognie

Czemu to wszystko pisze, bo skończy się 2020 r. I dlatego że 31 grudnia skończyłam 31 lat, a mój syn 7 miesięcy. Ten rok pokazał mi ile jeszcze jest w ludziach nietolerancji, ile osób nie jest gotowe na nowe, czyli coś co odbiega od ich tradycji, nawyków.

Ja jestem wdzięczna za zdrowie moich chłopaków i moje oczywiście, za to że walczę by być bardziej asertywna, za to że mimo przeciwności dalej planuje, ale jestem bardziej elastyczna. Że planowanie i przygotowanie dało masę efektów. ( np. to, że mogłam obniżyć czynsz najemcom, kiedy stracili pracę, a to dzięki temu, że odłożyłam pieniądze na ciężkie czasy, ale też dlatego, że planując kredyt hipoteczny wzięłam go z głową i założyłam wiele potknięć kiedy może zabraknąć pieniędzy na ratę i jak się przed tym ustrzec).

I życzę sobie miłości, szczęścia i zdrowia. Bo tylko to się liczy. Wszystko inne ogarnę 🙂

__________

A co nam przyniesie nowy rok chiński? Nowy rok to rok Bawoła (od 12 lutego 2021 r. do 31 stycznia 2022 r.). Bawół oznacza pracowitość, siłę i ciężką pracę. Symbolizuje również lojalność, pewność siebie i dyscyplinę. Te cechy będą w kolejnym roku przynosić największe korzyści. W przyszłym roku niewiele osiągną osoby leniwe, egoistyczne i szczwane.

Horoskop chińskiźródło 

Jeżeli chodzi o projekty krótkoterminowe można liczyć na stabilność i pozytywny bieg wydarzeń z nimi związany. Gorzej może wyglądać sprawa z projektami długoterminowymi, mogą ostatecznie pójść w niespodziewanym kierunku, kiedy rok bawoła dobiegnie końca.

Ten rok będzie dobry dla osób, które poważnie będą podchodziły do swoich obowiązków. Należy podejmować przemyślane decyzje, nie działać pochopnie, ponieważ w takim wypadku nie ma szans na realizację marzeń.

____________

Nie będę opisywać moich spostrzeżeń, gdyż ja jestem głęboko pochłonięta znakami zwierząt, znaczeniami itd. Powiem tak, spodziewałam się co nas czeka w roku szczura, ale, że był to Szczur metalowy nawet mnie mega zaskoczył. Kolejny rok to Bawół, ja osobiście na niego czekałam, bo uwielbiam ciężką pracą i potrafię się mega zdyscyplinować. Cóż jestem introwertykiem 🙂

Będzie ciekawie 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *