Jak zmienić nazwisko na koncie w Wizz Air?

Zacznę od tego, że należymy do discount club Wizz Air’a. I z racji tego, że niedawno zmieniłam nazwisko to i w tym miejscu niezbędne było dokonanie zmiany danych.
Jeśli zastanawiacie się również jak zmienić swoje nazwisko w Wizz Air to ogólnie rzecz ujmując nie jest to proste.

Robiąc reaserch w internecie, doczytałam się, że aby zmienić nazwisko na stronie Wizz Air’a, należy zadzwonić na  infolinię +48703703003. Stawka za minutę połączenia to, o zgrozo, 4,92 zł!!! Połączenie to tak na prawdę słuchanie melodyjki oraz czekanie na ich konsultanta.
Oczywiście na odezwanie się kogokolwiek z drugiej strony trzeba czekać, a kasa leci na liczniku. Może ktoś się doczeka, ale ja po kilku minutach stwierdziłam, że to lekko nie ma sensu i jest to ewidentne żerowanie na moim portfelu.
 
Na stronie swojej Wizz Air ma formularz próśb i skarg, z którego można przesłać zgłoszenie, po zalogowaniu się na stronę – link
Napisałam przez niego wiadomość, co mam zrobić by zmienić nazwisko – było to w połowie lipca.
O dziwo następnego dnia dostałam maila, że mam przesłać skan lub fotografię dowodu oraz aktu małżeństwa. Dokumenty przesłałam tego samego dnia.
 
Następnie kontakt został urwany. Na kolejnego przesłanego przez mnie maila nie dostałam odpowiedzi.
Stwierdziłam, że są wakacje i może ludzie są na urlopie. Czekałam do początków sierpnia, następnie znowu przez formularz skarg napisałam wiadomość.
I po 6 dniach doczekałam się odpowiedzi, że dane udało się zmienić.
Trwało to prawie miesiąc, ale się udało.
Jeżeli Wam się nie spieszy ze zmianą nazwiska na waszym koncie Wizz Air (Discount Club), to warto wykorzystać drogę darmową – mailową. Ona działa w 100%, ale trochę trwa. Jednakże jeśli komuś zależy na czasie to może próbować kontaktu z ich drogą infolinią (konsultant powinien się w końcu odezwać 😉 ).

Kamila 
 
airport-731196_960_720

2 thoughts on “Jak zmienić nazwisko na koncie w Wizz Air?

Add yours

  1. Bardzo w porę. Właśnie się okazało, że w jakiś dziwny sposób Wizzair nie ogarnął przed moim dołączeniem WDC, że wcześniej zmieniłam nazwisko. O dziwo jeden lot, na szczęście ten bliższy, mam na nowe nazwisko, ale drugi, za miesiąc, już na panieńskie. Jak do tego doszło? Nie wiem. :/ Za Twoją poradą napisałam do nich przez formularz i będę ponawiać wysyłanie maila aż do czasu, aż będę w Polsce i będę mogła zadzwonić nawet za tę idiotyczną stawkę (i tak wyjdzie taniej, niż dzwonienie z Armenii). Dzięki za ten wpis. ❤

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: