#sexedpl czy warto po nią sięgnąć?

Dzisiaj parę słów o książce, którą dostałam na urodziny. Po paru jednak dniach dopiero wzięłam się za jej czytanie. I jak 5 styczna zaczęłam to… 5 styczna skończyłam. Ja jej nie czytałam, ja ją pochłonęłam.

Książka jest świetnym zbiorem informacji o dojrzewaniu, miłości i seksie. Szkoda, że nie trafiłam na nią z jakieś 15 lat temu, ale bardzo się cieszę, że taka pozycja znalazła się na rynku.

Po pierwsza jest to książka dla nastolatków, które wkraczają w dorosły świat. Nie ma tabu. Na pytania Anji Rubik odpowiadają najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie.

Moim zdaniem (choć u Was może było inaczej) szkoła nie przygotowuje do dojrzewania i seksu. Rodzice nie potrafią mówić o tych tematach. Może jest to dla nich trudne. Myślą, że jak ich nikt nie wprowadzał, to on swojego dziecka również nie będzie w te tematy wprowadzać. Bywa też tak, że młody człowiek się wstydzi i boi się zapytać.

Ok, w dzisiejszych czasach jest internet można sprawdzić, ale trzeba znaleźć dobre źródło informacji.

A ta książka (zgodnie z informacją z okładki “sugerowana cena”) kosztuje około 19,90. To jak jeden bilet do kina. A dla jednych wiedza i rozjaśnienie pewnych spraw może być bezcenne. To nie wiedza jak z książek z biologi, sucha i kiepsko podana. To jest 100% praktyczna wiedza.

Książka warta wydania kasy i spędzenia czasu na jej przeczytanie. Kompendium wiedzy, które mam nadzieje uchronić może czytelników tej książki od HIV/AIDS i innych chorób, niechcianych ciąży, molestowania.

Bo najważniejsze jest poznanie swojego ciała i swoich praw.

Kamila

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: