5 Przydatnych rzeczy do zabrania w podróż

  • wtyczka do kontaktu dająca rozwidlenie na dwa-trzy wejścia na usb – Większość sprzętów wyposażona jest w kabel ładowania na usb więc możemy z jej pomocą ładować parę rzeczy naraz. Jest też również bardzo przydatna w momencie utrudnionego dostępu do większej ilości kontaktów.
  • portfel podróżny – dobry sposób na przechowywanie dokumentów, paszportu, biletów i pieniędzy. Często możemy natrafić na model z wodoodpornych materiałów więc dodatkowo nasz dobytek będzie chroniony. Należy się tylko wystrzegać noszenia takiego portfela ostentacyjnie na wierzchu bo to jest już jawny znak mówiący„ Ej patrzcie tu mam wartościowe rzeczy! Może ktoś mnie obrobi?” Portfel nosimy schowany pod jakimś elementem ubrania i pilnujemy by sznurek na szyi nie był również zbytnio widoczny. Pamiętajmy również by nie nosić w nim całości pieniędzy.
  • nić dentystyczna – obok swojego pierwotnego przeznaczenia, jakim jest czyszczenie zębów, nić dentystyczna jest bardzo dobrym awaryjnym kawałkiem sznurka. Jest dosyć wytrzymała jak na swoje rozmiary.
  • poduszka podróżna – Jeśli dużo podróżując samolotem, pociągiem czy też autokarem na pewno docenisz taki luksus jak własna poduszka. Ileż to razy kark potrafił boleć od zasypiania w pozycji siedzącej z głową lecącą we wszystkie strony. Mimo, iż jest mało poręczna to jednak jej obecność w naszym ekwipunku może nam oszczędzić problemów z zaśnięciem w podróży.
  • reklamówka foliowa (albo nawet ze dwie sztuki) – rzecz wydawałoby się prosta, ale w wielu sytuacjach przydatna. Możemy przynieść w niej zwykłe zakupy, możemy schować do niej mokre rzeczy by nie zmoczyć pozostałych ubrań w bagażu, itp. Zastosowań ma wiele nawet niekonwencjonalnych – raz założyłem ją na skarpetkę by odseparować przemoczony but od suchej stopy ;).

Paweł

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: