Piątek z książką: nadchodzi zima czyli Rosja idzie ku dyktaturze, a Zachód dał na wszystko przyzwolenie. Czy szachista umie pisać książki i czy książka za 5 zł jest warta przeczytania?

Postanowiłam zacząć nowy cykl wpisów, czyli piątek z książką.

W cyklu chciałabym się z Wami dzielić, książkami, które przeczytałam i moim zdaniem są warte uwagi np przekartkowania w księgarni czy przeczytania.

Ps. Przeczytanymi książki też będzie się z Wami dzielił Paweł 🤗

Cykl chcę zacząć od – Nadchodzi zima – Dlaczego trzeba powstrzymać Władimira Putina i wrogów wolnego świata – Garri Kasparow.

Książkę kupiłam za 5 zł w Biedronce, a sięgnęłam po nią gdyż zauważyłam nazwisko Kasparow. Nie wiem czy każdy kojarzy to nazwisko, ale Garri Kasparow to znany szachista rosyjski, który przez 20 lat był szachistą numer 1 na świecie. Więc jak zobaczyłam, że szachista napisał książkę i nie o szachach, a reżimie Putina z ciekawością ją kupiłam.

Jak rozpoczęłam czytanie zdziwiło mnie jak “mocno” ta książka jest napisana ( później sprawdziłam, że autor nie mieszka już w Rosji a w USA więc zrozumiałam, że mógł sobie pozwolić na napisanie takiej książki).

O czym jest książka? W jednym zdaniu można powiedzieć, że książka jest o tym jak Zachód pozwala na wszystko Putinowi i jak jego reżim niebezpiecznie się rozrasta. Autor nawet sugeruje co można byłoby zrobić, aby się jemu przeciwstawić.

Kasparow pisze o sprawie wolności, demokracji i prawach człowieka w Rosji. Książka to “mocne” (jak pisałam wyżej) oskarżenie i Rosji i zachodnich państw demokratycznych o to, że w czasach demokracji na świecie dopuścili do rozwinięcia się potężnego reżimu.

Ciekawie napisana, z dużą ilością faktów historycznych.

Comments are closed.

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: