Mil-Tec – Multipack – test sprzętu podróżniczego, czy warto z nim podróżować

Pierwszy post w kategorii opisowo-testowych sprzętu podróżniczego.

Mil-Tec – Multipack – OD Green

Niniejszy zasobnik towarzyszył mi na licznych wyjazdach i służy mi od paru lat. Przez dżunglę się z nim wprawdzie nie przedzierałem, ale różne rzeczy znosił: deszcze, upały, górskie szlaki, urban explorating, a nawet wycieczkę do Siedlec.

Zarzucam opis z małym komentarzem:

– wykonanie – nylon – (nie jest najwyższej klasy i w paru miejscach się naderwał od używania, ale nie na tyle by cokolwiek z niego miało wypaść. Także całościowo daje radę nawet po licznych wyprawach),

– wszystkie kieszenie ogumowane od środka (w przypadku kieszeni głównej i przedniej co do ogumienia zastrzeżeń nie mam, tylko niestety w kieszonce na dokumenty bardzo szybko się gumowa podszewka wystrzępiła),

– dwa paski nylonowe – przeznaczone do mocowania na pasie i nodze – (grubszy pasek z klamrami jak najbardziej wytrzymały jednak pasek cieńszy od użytkowania szybko się wystrzępił i wyciągną w jednym miejscu),

– przegródki: kieszeń główna zabezpieczona ściągaczem i zapinana na rzep, dwie małe kieszonki na suwak, dwie kieszenie przednie, z których jedna jest zapinana na zamek, a druga jest bez zapięcia oraz dwie boczne kieszonki zapinane na rzep Velcro – (wszystko trzyma, nic się nie uszkodziło ani nie pękła, więc do niczego się przyczepić nie mogę).

 

Czy polecam produkt? Ogólnie to tak. Jest to towar ze średniej półki i też za dużo od niego wymagać nie możemy. A co w nim zmieścimy? Zasadniczo osobiście nosiłem w nim aparat typu kompakt, kompas, małą lornetkę, latarkę, dokumenty, baterie. Miejsca tak naprawdę jest sporo.

 Czy wygodnie się ją nosi? Jak przymocujemy na dwa paski to wygodnie, z zastrzeżeniem że tracimy swobodny dostęp do kieszeni bocznej w spodniach. Najwygodniej (tak jak tradycyjną „nereczkę”) nosi się ją przekręconą na pasie z tyłu. Mimo, że torba jest dedykowana do noszenia na biodrze to spokojnie odczepiając dolny pasek i poluzowując górny możemy robić z niej torbę na ramię (oczywiście jak ktoś jest dostatecznie szczupły :P) co też jest bardzo wygodne.

Czy jest wytrzymały? Mimo około 5 lat użytkowania przetarcia i lekkie rozdarcia nie są na tyle poważne by trzeba było zasobnik zszywać więc jest dosyć wytrzymały – takie 4… no może z maluśkim minusem.

Comments are closed.

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: