Przyłącz się i pobierz się – zostań dawcą

Cześć,

Dzisiaj chciałabym się podzielić moimi przemyśleniami na ważny dla mnie temat.

Od dłuższego czasu chciałam zostać dawcą szpiku(zawsze chciałam pomóc innym w ciężkiej chorobie, a możliwość oddania części siebie aby ktoś mógł żyć, nie jest niczym trudnym, a wręcz czymś łatwym i oczywistym – powinniśmy się dzielić, przecież stanowimy jedna wielka ziemską rodzinę ), ale najpierw byłam za mała, potem rodzina straszyła mnie bólem przy oddawaniu szpiku co spowodowało, że temat ten zniknął z mojej głowy na dłuższy czas. Potem przy większej akcji reklamowej pojawiała się ponownie myśl w moje głowie, ale nic więcej z tym nie robiłam. Jak poznałam Pawła, który powiedział mi, że zgłosił się jako dawca pomyślałam, że ja też chcę, ale znowu nie zrobiłam nic w tym kierunku, dlatego też, że tego nie zapisałam.

Aż wreszcie na Instagramie Fit Lovers i Pani Swojego Czasu opublikowali instastories i posty na temat tego, że sami postanowili się zarejestrować jako potencjalni dawcy. Pokazali, że jest to bardzo łatwe.

Cóż moje wcześniejsze myślenie, że trzeba nie wiadomo co zrobić, aby zostać dawcą, zostało doszczętnie zburzone. Nie miałam żadnego wytłumaczenia aby samej tego nie zrobić. Zarejestrowałam się, zaczekałam na pakiet, pobrałam wymaz, wysłałam i już. Proste, łatwe i przyjemne. Teraz nie wiem czemu tyle zwlekała, brak wiedzy – co do tego jak to wygląda, a może strach i brak motywacji. Udało się i jeżeli ktoś z Was z tym zwleka, zróbcie to od razu, nie zastanawiajcie się. Po prostu się zgłoście -https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

Comments are closed.

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: