Keukenhof w obiektywie

Park Keukenhof – to cudowna atrakcja turystyczna Holandii. Ogród jest odwiedzany co rocznie przez setki tysięcy turystów. Park znajduje się w Lisse i zajmuje obszar 32 ha. Wiosną kwitnie tam ponad 7 milionów kwiatów cebulowych – hiacyntów, krokusów, narcyzów i co najważniejsze tulipanów. Jest to największy ogród z kwitnącymi roślinami cebulowymi na świecie, które są sadzone ręcznie.

IMG_4671

My Keukenhof odwiedziliśmy 8 kwietnia 2017 r. Ogród jest przepiękny, a zapach kwiatów na otwartej przestrzeni miesza się ze sobą i jest cudowny. Wzrok przyciągają różne kompozycje kwiatowe, aż człowiek nie wie na co ma patrzyć i w którą stronę ma iść. Uważam, że jest to kwiatowy raj.  IMG_4691

Spędziliśmy tam z 4 h, odpoczęliśmy, nasyciliśmy się kwiatami i dodatkowo w przepięknym miejscu świętowaliśmy rocznicę związku 😛

IMG_4757

 

Ja osobiście polecam, jak ktoś będzie w Holandii lub znajdzie tanie bilety nawet na 1-2 dni do Holandii warto odwiedzić Keukenhof.

IMG_4713

Praktyczne informacje:

Park jest otwierany na około 2 miesiące – od kwietnia do maja, dokładna datę należy sprawdzać na stronie ogrodu bo co roku się ona zmienia i zależy od tego kiedy kwiaty zakwitną.

Najlepszy dojazd, z którego my skorzystaliśmy to przyjazd autobusem z lotnika Schiphol nr 858. My osobiście bilety nabyliśmy przez internet, ale jest możliwość nabycia biletów łączonych na transport i wejście do ogrodu w hali przylotów.

W parku można nabyć pamiątki i cebulki kwiatowe, które bez problemu można przewieźć w bagażu podręcznym do Polski. Wiem, że są jakieś utrudnienia w przewozie do Kanady i USA, ale to trzeba dowiedzieć się na miejscu lub skontaktować mailowo.

Pozdrawiam, Kami

IMG_4673

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: