Na tropie krówki … ;)

Nie wiem czy wiecie, ale Opatów słynie z krówek opatowskich. Pomimo, że jest to produkt regionalny to nie można go dostać „na każdym rogu” (a w każdym razie nie w weekend). Po pierwsze jak pisaliśmy w postach o Opatowie, miasto bardzo szybko wymiera, w związku z tym trudno znaleźć otwarty sklep, ale cóż tym się nie przejmowaliśmy, bo przecież w Opatowie jest cukiernia, które produkuje owe krówki. Miejscówka ta nosi ciekawie brzmiącą nazwę – „Krówkarenka„ (Idąc w jej kierunku już planowaliśmy co kupić, co zjemy na miejscu, a ślinka ściekała z ust ;P )

Najpierw udaliśmy się do miejsca gdzie wytwarzano krówki (budynek byłej łaźni żydowskiej). Dzień wcześniej zobaczyliśmy tam baner reklamujący „Krówkarenkę”, ale jednak nie mieściła się ona przy zakładzie produkcyjnym. Po wklepaniu adresu w gps okazało się, że cukiernia znajduje się na uboczu miasta i trzeba było przejść spory kawałek by tam dotrzeć. Co ciekawe, cukiernia ostatecznie okazała się być w innym miejscu (trafiliśmy na nią przypadkiem po drodze), a mapa google pokazuje zupełnie inną lokalizację adresu, niż ten pod którym faktycznie mieści się cukiernia.

Dodatkowo byliśmy w ogromnym szoku kiedy się okazało, że cukiernia była zamknięta (mimo informacji na ich głównej stronie, że w niedzielę też są otwarci). Jednak nie można było wyjechać z Opatowa bez krówek, a nie powinno być to jedyne miejsce gdzie można w opatowskie krówki się zaopatrzyć. Mieliśmy trochę czasu do odjazdu autobusu powrotnego, więc wybraliśmy się na poszukiwanie sklepów. Wszelkie miejsca na których widniało logo krówki okazywały się być ostatecznie zamknięte, a sklepy otwarte nie miały ich na składzie (paranoja, gdy w mieście gdzie się produkt wyrabia nie można go nigdzie nabyć).

W czasie poszukiwań przyszedł nawet moment zwątpienia, czy w ogóle gdzieś się je da dostać, ale w końcu trafiliśmy na sklep z szyldem, że sprzedają tam krówki. Zrobiliśmy szybkie zapasy i pognaliśmy do autobusu.

IMG_451k3.jpg

Kami i Pablo

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: