wspomnień
Książki

Sztuka tworzenia wspomnień – Meik Wiking – recenzja

Meik Wiking oprócz zacięcia pisarskiego jest on założycielem i dyrektorem pierwszego na świecie Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze. Doradza organizacjom, ale również miastom i rządom jak dążyć do szczęścia i zmienić bogactwo materialne w dobrostan psychiczny.

Tworzenie wspomnień

Można zastanowić się i dojść do wniosku, że wspomnienia to nic takiego. Rzadko zastanawiamy się nad nimi jakoś szczególnie. Z czasem wspomnienia się zacierają i zapominamy o momentach czy sytuacjach, które wcześniej były dla nas ważne.

Autor do tematu wspomnień podszedł w sposób naukowy i przeprowadził na ten temat badania. Często swoje wywody zaczyna on od odniesie do kultury i sztuki. Następnie przechodzi do sedna i bardziej naukowego opisu.

Sztuka tworzenia wspomnień jest to taki manifest pamięci, który składa się z 8 punktów. Każdy z nich jest opisany w osobnym rozdziale. Opowiadane przez niego historie są często jego własnymi doświadczeniami.

Sztuka tworzenia wspomnień to dobra książka na jesienne lub po prostu wolne wieczory, kiedy mamy czas na przemyślenia. Nie jest to typowy poradnik.

Na pewno podkreślę, że książka została przepięknie wydana, piękne fotografie nadają jej wyjątkowość.

Moje osobiste zdanie

jest takie, że dużym plusem książki jest jej wydanie i ten plus jest naprawdę duży. Czytam wiele książek i wiele poradników i z przykrością muszę stwierdzić, że bardzo dawno tak się nie nudziłam i nie sprawdzałam kiedy wreszcie ta książka się skończy ( staram się czytać książki do końca bo do ostatniej strony daję jej szansę zaciekawienia mnie). Autor nie zaciekawił mnie, wynudził mnie opowieściami ze swojego życia, nie zainteresował w ogóle.

Podsumowując moje zdanie wynika z przeczytanych do tej pory ponad 1 500 książek i z tego, że są książki, które mnie zaciekawiają i pochłaniają do reszty, a inne wręcz przeciwnie.

Informacje o książce 

Autor: Meik Wiking
Wydawnictwo: Insignis
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie polskie: 2019
Liczba stron: 288
Cena z okładki: 44,99 zł

książkę znajdziecie np tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *