Życiowo

Mezze – świetne falafele w Warszawie

Ostatnio odwiedziliśmy bardzo fajną knajpę w Warszawie. Nazywa się ona Mezze.

Jedzenie tutaj podawane w skrócie określić można jako wegańska kuchnia izraelska. A sama knajpka mieści się w blaszanej wiacie na placu Broniewskiego na Starym Mokotowie. Nie jest to żaden obskurny barak tylko taka schludna i dobrze przeszklona budka. O jakości serwowanych dań świadczyć może ilość osób, które tam zastaliśmy. Już przez okna było widać pełne stoliki ludzi. Miejsca jest tu nawet sporo, ale w porze obiadowej trafiliśmy na ostatni tylko wolny stoliczek, tuż przy samych drzwiach.
W menu króluje oczywiście falafel i hummus, ale każdy powinien znaleźć coś dla siebie. No chyba, że ktoś szukał będzie mięsa, a nazwa kuchnia wegańska gdzieś mu umknęła, albo w ogóle nie ma pojęcia co to jest. Jak jesteś kimś takim to lepiej tu nie przychodź.


Co do napojów to możemy polecić tutejszą domową lemoniadę. Natomiast co do samych dań to wybraliśmy i również polecamy falafel box. Dostajemy około 10 kulek falafelu, do tego pita i dwa sosy. Porcje są konkretne i naprawdę idzie się nimi najeść. Kamila swojej porcji nie była w stanie dokończyć, a ja mimo iż swoją porcję skończyłem to nie byłem już w stanie nic w siebie więcej wcisnąć (a zaznaczam, to się bardzo rzadko zdarza). By jedzenie się nie zmarnowało podszedłem do lady w celu zakupienia jakiegoś pojemnika na wynos (my się na to nie przygotowaliśmy i nie zabraliśmy pojemnika z domu). Personel był jednak przygotowany na takie wypadki i posiada przygotowane małe plastikowe pojemniczki na jedzenie i nie wymaga od gości żadnych dodatkowych kosztów. Kilka falafelowych kulek zostało zatem zabrane do domu.


Dodam jeszcze, że z Mezze jedzenie można zamawiać również na wynos i z dowozem. Nie wiem tylko do jakiej odległości działa dostawa do domu. Ale jeśli ktoś na Mokotowie mieszka to nie powinno być z zamówieniem problemu.

Jedliście już kiedyś w Mezze? A może polecacie inną, lepszą miejscówkę w falafelami? Dajcie znać w komentarzu 🙂

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *