Książki

Książki, które zmieniły świat – recenzja

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać i opisać książkę, którą dostałam i przeczytałam ostatnio.

Książka – „Książki, które zmieniły świat” jest to wspaniały album , dla wszystkich, którzy zaczynają interesować się książkami i literaturą. Książka jest idealna dla tych, którzy chcą zapoznać się największymi i najsławniejszymi pozycjami, które się ukazały na przestrzeni czasów.

Co jest dużym plusem w książce dominuje chronologia, rozdziały zostałe podzielona czasowo: znajdziemy w niej pozycje od około 1991 r. p.n.e aż do 1964 r. Autorzy książki wybrali dzieła, które ich zdaniem były najtrwalsze i najbardziej wpływowe na przestrzeni wieków. Dokonali oni również krótkiej analizy utworów, wpływu ich na społeczeństwo. Przedstawili też okoliczności ich powstania.


Trzeba przyznać, że wykonanie książki jest bardzo ładne, a dodatkowo grafiki wewnątrz są doskonale przygotowane. Co do wyglądu książki jak i jej zawartości nie mam żadnych zastrzeżeń.

Jeżeli ktoś jak ja kocha książki od lat, interesował się książkami, wówczas ta książka jest ładnym albumem do popatrzenia i odświeżenia wiedzy. Osobiście dla mnie nie było tam nic odkrywczego, o wszystkich wymienionych książkach wiedziałam już od dawna i znałam ich historię ( z grubsza). Więc jeżeli masz zaawansowaną wiedzę z literatury na przestrzeni dziejów, książka będzie ładnym dodatkiem do Twojej biblioteki (okładka przyciąga wzrok :)).

Jeżeli zaś książka ma trafić w ręce kogoś kto dopiera zaczyna fascynujący świat literatury…

To książka ta jest warta przeczytania, znajdziemy w niej informacje jak na przestrzeni wieków książki, stały się niesamowitym sposobem na pobudzenie wyobraźni i pogłębienie wiedzy w wielu dziedzinach.

Ogromny wpływ na upowszechnienie słowa pisanego miał wynalazek druku, a następnie rewolucja techniczna.

wydawnictwo Arkady, wydanie 2019,
oprac.: Michael Collins oraz Alexander Black, Thomas Cussans, John
Farndon, Philip Parker, Oryg. tytuł: Books That Changed History (2017),
tłumaczenie: Ewa Romkowska, twarda oprawa, stron 256.

Pozdrawiam,

Kamila