Życiowo

Co ciekawego można robić w weekend?

Cały tydzień czekamy na te dwa dni wytchnienia, kiedy możemy nadrobić zaległości w kontaktach towarzyskich, ruszyć z pisaniem np. magisterki, obejrzeć odkładany wiecznie film i wiele innych. Wszystko byłoby super, gdyby naprawdę się realizowało w weekend swoje zamierzenia i plany. Często zdarza się tak, że wstaje się w sobotę rano i nim człowiek się obróci jest już wieczór w niedziele, a za moment poniedziałek i znowu czeka się 5 dni na weekend i snuje się plany co zostanie zrobione w kolejne wolne dni.
Można z czasem się wnerwić, że ok odpoczynek jest ważny, ale dużo ludzi lepiej się czuje kiedy odpoczywa produktywnie. Nic nie robienie i nudzenie się, powoduje, że poziom motywacji spada w dół, aż w końcu w niedzielę zamiast czuć się pełnym energii po weekendzie i gotowym na nowe wyzwania, człowiek nie ma w sobie ani odrobiony sił i entuzjazmu.
Poniżej przedstawiam moje propozycje co można robić w weekend, które są produktywne i motywujące.
Może Wam się również przyda 🙂

Co można robić w weekend?

1. „Spieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą” ( ks Jan Twardowski) – coś o tym wiem, wiec pierwszą propozycja jest zabranie się za stworzenie drzewa genologicznego, które będzie dla Was pamiątką, a z czasem możecie je przekazać swoim wnukom, kuzynom. Śledząc rodzinne losy, może dowiesz się czegoś czego nie wiesz o bliskich i dalekich krewnych.
2. Ogarnij swoje życie. Jeżeli masz masę zaległości, warto w weekend poświęcić trochę wolnego czasu, usiąść i to zrobić. Lepiej poświęcić na to czas w weekend i mieć to z głowy niż, robić to w tygodniu, często na ostatnią chwilę.
3. Poczytaj ciekawe blogi – blogi są często źródłem motywacji czy inspiracji, a także można znaleźć na nich podpowiedzi gdzie pojechać, co kupić lub co przemyśleć.
4. Poćwicz (z tym idzie u mnie szczególnie ciężko). Przy ładnej pogodzie można iść na dłuższy spacer na dwór lub kiedy pada poćwiczyć z domu. Jest masa darmowych tutoriali w internecie. Może poszukaj nowych ćwiczeń.
5. Mój ulubiony punkt 😉 sięgnij po książkę, którą chciałeś przeczytać. W tygodniu nie każdy potrafi się zorganizować i znaleźć czas na czytanie, wówczas weekend jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Latem można czytać na dworze i dotlenić się, a także naładować witaminą D. Zimą można otulić się kocem, popijać herbatę i siedzieć w ulubionym fotelu. Są to chwile wyłącznie dla Ciebie.
6. Nadrobić film lub serial. Można zrobić z tego tradycję, dodać przekąski, świece i dużo poduszek.
7. Spotkanie na planszówki, zaprosić znajomych i zintegrować się.
8. Zwiedzić własne miasto, odkryć zabytki, opracować trasę turystyczna i poczuć się jak turysta w nowym mieście.
9. Wyjedź w okolicę na jeden lub dwa dni, odpocznij w lesie lub zwiedzając inną miejscowość, popatrz jak żyją inni ludzie, spędź czas wśród natury.
10. Ugotuj coś nowego, a najlepiej z kimś, będzie wówczas więcej zabawy. A potem spędź czas jedzą smaczne jedzenie i spędzając świetnie czas.
11. Pograj w to co lubisz na komputerze czy konsoli.
12. Zacznij uczyć się nowego języka obcego, albo rozwiń ten, który umiesz. Możesz sięgnąć po książki, słuchać audiobooki czy oglądać film lub seriale.
13. Zrób porządek, pozbądź się niepotrzebnych rzeczy, oddaj lub sprzedaj, a tak odzyskane pieniądze możesz przeznaczyć na wyjście do kina lub na przyszłą wycieczkę.
14. Zaplanuj swój tydzień – dobra organizacja pozwoli Ci nie zawalić terminów, a dodatkowo znaleźć więcej czasu dla siebie.
15. Zmień coś w mieszkaniu. Przemaluj ściany, przesuń meble. Zmiana motywuje i pomaga inaczej spojrzeć na własne życie.
16. Spróbuj DIY. My obecnie odnawiamy stolik, który był brzydki i nie pasował do wystroju, idzie to wolno bo się uczymy jak to wszystko zrobić, ale powoli widać efekty i daje to ogrom zabawy.
A Wy jakie macie sposoby na wolny weekend? Wolicie wylenić i w weekend czy spędzić go aktywnie?
Ja wolę aktywnie spędzić czas, robić swoje prywatne projekty, ale oczywiście czasami jak zaczynam grać na konsoli to graniu nie ma końca 😉 najczęściej nastawiam budzik w telefonie dla kontroli upływającego czasu 🙂
Pozdrawiam,
Kamila 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *