Książki

4 godzinny tydzień pracy – Tim Ferriss – recenzja książki

4 godzinny tydzień pracy

Autorem książki jest Tim Ferriss, który ponad 5 lat poświęci na zgłębienie tematyki Bogaci w Zupełnie Nowy Sposób, która odrzuca plan życia odłożonego na później czyli

(slave → save → retire, czyli niewolniczo pracuj → oszczędzaj → bądź emerytem) – na plan życia gdzie jest czas i mobilność.

Autor książki, chce aby czytelnicy zapomnieli o koncepcji emerytury i całej reszcie planów czyli odkładania życia na później. Oczywiście warto pamiętać, że książka była pisana pod amerykańskiego czytelnika i wiele rozwiązań nie znajdzie w Polsce zastosowania, ale warto i tak przeczytać książkę i dostosować to co można i mieć otwarty umysł na nowe – nieszablonowe pomysły.

Tim Ferriss zaznacza w książce aby praktykować sztukę niedokończenia czyli jeżeli zauważamy, że coś jest nudne i nieproduktywne wówczas warto nie kończyć takiej czynności, np. czytania książki do końca.

Książka jest wartościowa, trzeba tylko oprócz przeczytania, przepracować ją i wyciągnąć to co będzie miało przełożenie na bycie tu i teraz i na nasze życie.

Książka może zmusić do uporządkowania swoich priorytetów życiowych w oparciu o czas, finanse czy mobilność. Zaleca ona również dietę nisko-informacyjną, która pozwala na skupienie się na rzeczach ważnych dla nas bez zagłuszaczy czy informacji, którymi kierują się media czyli robienie sensacji.

W książce znajdziemy ponad 50 wskazówek i analiz przypadków podanych przez czytelników, którzy za punkt wyjścia wybrali książkę w jej pierwotnej wersji. Znajdziemy w niej narzędzia i triki jak zmienić swoje życie .

Książkę czyta się szybko, ale wymaga ona od nas wielu przemyśleń więc może się okazać, że jednak książkę będziemy czytać troszkę dłużej bo będziemy analizować wskazówki, ale również nasze życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *