Podróże

3-4 dniowy wyjazd do Lamezia (Włochy). Ile kosztuje wyjazd? Czy drogo?

Każdy wyjazd uczy, pokazuje nowe rzeczy, inny świat. Pojawiają się problemy, które trzeba rozwiązać. Lamezia Terme pierwszego dnia nas wykończyła. Pokazała, że bez auta ani rusz ( brak chodników, poboczy do poruszania się). 20 km w pełnym słońcu bez wody.
Ale też naładowaliśmy baterie. Nagrzaliśmy się na słońcu. Jedliśmy pomarańcze prosto z drzewa. Smakowaliśmy kuchni z Kalabrii. Odpoczywaliśmy na piasku, a Paweł moczył stopy w morzu.

Czy było warto? Zawsze jest warto poszerzać horyzonty.

Poniżej dziele się z Wami liczbami – naszymi wydatkami i ogólnie kosztem spontanicznego wyjazdu. Oczywiście każdy z nas jest inny, więc zawsze bierzcie na to poprawkę. Dla nas kiepskie lokum, w którym tylko śpimy jest ok, ktoś inny woli dobry hotel. Jednym wystarczy obiad za 8 euro inni muszą zjeść mega dużo za 20 euro. Ja piszę z naszego punktu widzenia. Czyli budżetowy spontaniczny wyjazd 😉

Koszty wyjazdu na 3 -4 dni do Lamezia Terme.

1. Przelot – nam się udało za przelot w obie strony dla dwóch osób wydać 247 zł z bagażem dodatkowym wizz priority bo od listopada wizz air zmniejszył wielkość bagażu podręcznego jaki można wnieść na pokład (skandal i hańba!).

W związku z tym, że założyłam kartę wizz air od byłego już Raiffeisen Bank Polska i udało mi się zrealizować zobowiązania to dostałam voucher na wydanie na lot do końca roku. Całe 25 euro plus darmowe uczestnictwo w discount club. Kartę założyłam, gdyż bardzo zależało mi na zebraniu punktów na podróż w przyszłym roku. Dzięki temu będziemy mieć znacznie tańszą podróż. Plus może uda się mieć darmowe bagaże (korzyść!). Oferta z discount club jest ważna do roku. Czyli w moim przypadku do sierpnia 2019 r.
Nie wiem czy aktualny bank – BGŻ BNP Paribas będzie wydłużał ofertę (jeżeli Was to interesuje sprawdźcie to). Ja kartę zamknę za rok, dzięki temu może uda się wykorzystać wszelkie zniżki na 2 wyjazdy w przyszłym roku.

2. @aniamaluje z bloga Ania maluje podzieliła się kodem z bookingu na zwrot 100 zł . Też z niego skorzystaliśmy. Szukaliśmy również taniego noclegu. Aby liczył się kod. I aby nie wydać fortuny. Za pobyt zapłaciliśmy 311,98 zł dodatkowo śniadanie w cenie (kawa/herbata plus jeden rogalik – szaleństwo i alliclusive inaczej 😛 ). Budynek wygląda z zewnątrz i wewnątrz jak z dawnego naszego PRL. Bez samochodu ani rusz, ale wiedzieliśmy że taka jest ta miejscówka.
Angielski zwrot „godforsaken place” dobrze pasowało do opisu tego miejsca.

3. Samochód – (jeżeli nie popełnicie naszego błędu) koszt samochodu wyniesie was około 30 euro plus na karcie trzeba mieć 500 euro tyle firma blokuje na poczet strat jakie mogą powstać ( kasa jest zwraca na konto do 2 tygodni od zwrotu auta).

4. Benzyna kosztuje 1.5 euro w zależności od przejechanych km. My tankowanie robiliśmy za około 25 euro.

5. Jedzenie – nasze pierwsze zakupy były w sklepie Carrefour i zapłaciliśmy około 20 euro. Kupiliśmy wino do Polski, 2 słoiczki sosu z papryczką i cebulą (typowe dla tego regionu), pomarańcze, 2 jogurty i 2 butelki wody. Dodatkowo kupiliśmy chipsy tutejsze (A rozmiary wszystkich chipsów są tu naprawdę prawilne! Jedna paczka 450 g! A bywają i większe! Czemu w Polsce nie ma tak dużych paczek? Jest to less waste np. na imprezy).

Następnego dnia jedliśmy w mieście Pizzo deser o nazwie Tartufo di Pizzo. Jest to lodowa kulka, w środku z rozpuszczoną czekoladą, a cała pokryta kakaową posypką – za 5 euro. Potem w Tropea jedliśmy spaghetti z pesto i makaron z salami i słodką cebulką – każde za 8 euro (Nino e Marcella)

W niedzielę jedliśmy duży obiad w Mcdonaldzie ( czemu tam jedliśmy jest we wpisie o naszym weekendzie we Włoszech – link) około 17 euro nas to wyniosło.

Weekend we Włoszech, to musieliśmy zjeźdź pizzę – miejscówce dajemy lajka i polecamy to miejsce (Pizzeria La Coccinella di Mais Palma) – wydaliśmy około 15 euro.

6. Pamiątki – Oprócz wina i lokalnych sosów, które kupiliśmy pierwszego dnia, dokupiliśmy suszoną ostrą papryczkę za jakieś 2,5 euro za torebkę.

Czyli koszty: wydaliśmy około 559 zł i 135,5 euro

Realizacja marzeń jest bezcenna, za wszystko inne zapłacisz kartą 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *